Špaletová okna - Historik

HISTORIK

HISTORIK

Program výroby špaletových oken typu HISTORIK nabízí použití různých tvarů rámů a křídel s rozdílnou hloubkou, podle specifických potřeb a podmínek konkrétního projektu. Konstrukce špaletového okna je zasklívaná zasklívací lištou a silikonovým tmelem s předsazenou dřevěnou okapnicí na křídle. Předností špaletového okna typu HISTORIK je použití celobvodového kování, které samo o sobě umožňuje doseřídit přesně dotěsnění křídla do rámu okna. Dobové profilování špaletových oken na římsách, sloupcích, nebo na křídlech špaletových oken je běžnou výbavou, volitelnou na přání zákazníka. Pro své klienty poskytujeme služby na klíč, tedy včetně zhotovení projektu, projednání detailů na národním památkovém úřadu a podání žádosti o souhlasné stanovisko na příslušném městském úřadu.

Profil

Dřevěný vícevrstvý/masivní hranol konstrukce okenního rámu a křídla stavební hloubky 44mm (lze až 92mm). Okno může být vyrobeno s dřevěnou konstrukcí mezi venkovním a vnitřním rámem špaletového okna. Pro výrobu dřevěných špaletových oken je vhodná dřevina borovice, se kterou se většinou potkáme u původních oken historických staveb.

Dřeviny - borovice, smrk, dub, modřín a další typy dřevin na poptání.

Zasklení

U běžného zasklení se používá jednoduché čiré sklo u vnitřní řady a izolační dvosjklo různé skladebné hloubky u venkovní řady špaletových oken. K přichycení skel k dřevěné konstrukci používáme techniku zasklívací lišty . Do dřevěných špaletových oken je možné instalovat skla různých vlastností. Nabízíme velký výběr bezpečnostních, ornamentních, vitrážových, nebo zvukově izolačních skel.

Kování

Nejvyšší třída kování MACO Multimatic s pojitkou proti chybné manipulaci a samoregulovatelnými čepy. Regulovatelnost závěsů ve 3 směrech. Ve standardním provedení s čepem proti odpáčení křídla.

Na přání bezpečnostní stupně ko vání WK1, WK2, WK3