Špaletová okna - Replika

REPLIKA

REPLIKA

Výroba přesných replik původních oken je individuální práce s přihlédnutím k povaze celé stavby, požadavkům zákazníka, památkového ústavu a vyjádření dotčených městských částí k navrhované výměně oken při jejich úpravě, např. instalací izolačních skel pro zlepšení komfortu bydlení. Dřevěná špaletová okna REPLIKA jsou vrcholem kvalitní ruční řemeslné práce. Součástí jejich výroby často jsou i řezbářské ornametnty, nebo složité dřevěné zdobení konstrukce špaletových oken, nebo ozdobné dřevěné konstrukce navazující na rám špaletového okna. Výrobní možnosti naší firmy opíráme o velkokapacitní výrobu s klimatizovanou lakovnou, která je základem kvalitní po vrchové úpravy a tím dlouhé životnosti nových špaletových oken a balkónových dveřích. Pro své klienty poskytujeme služby na klíč, tedy včetně zhotovení projektu, projednání detailů na národním památkovém úřadu a podání žádosti o souhlasné stanovisko na příslušném městském úřadu.

Profil

Dřevěný vícevrstvý/masivní hranol konstrukce okenního rámu a křídla stavební hloubky 44mm. Okno může být vyrobeno s dřevěnou mezišpaletou mezi venkovním a vnitřním rámem špaletového okna. Pro výrobu dřevěných špaletových oken je vhodná dřevina borovice, se kterou se většinou potkáme u původních oken historických staveb.

Dřeviny - borovice, smrk, dub, modřín a další typy dřevin na poptání.

Zasklení

U běžného zasklení se používá jednoduché čiré sklo u venkovní i vnitřní řady špaletových oken. Lze ovšem do profilu špaletových oken instalovat i izolační dvojskla. K přichycení skel k dřevěné konstrukci používáme kit, tmel, nebo techniku zasklívací lišty. Do dřevěných špaletových oken je možné instalovat skla různých vlastností. Nabízíme velký výběr skel bezpečnostních, ornamentních, vitrážových, nebo zvukově izolačních.

Kování

Drátová rozvora s přítlačnou skobou u oken s pohybblivým sloupkem, nebo jednobodový jazáčkový zámek u oken se sloupkem, či rámem v místě zamykacího bodu. Závěsy oken, stejně jako okenní kličky (olivy) jsou instalovány idividuálně, podle potřeb zakázky v různých tvarech a barevných provedeních.